W związku z eskalacją wojny na terytorium Ukrainy, a także trwającą nadal pandemią SARS-CoV-2 na bieżąco monitorujemy sytuację w Europie i na świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom alternatywne rozwiązania serwisowe.

Decyzje związane z wojną na Ukrainie

Podjęliśmy trudne biznesowe decyzje w obliczu dynamicznie zmieniającej się w ciągu ostatnich dni sytuacji geopolitycznej spowodowanej eskalacją wojny na terytorium Ukrainy.

Zawieszenie serwisu z/do/przez Rosję i Białoruś

  1. Zawieszamy serwis kolejowy na Nowym Jedwabnym Szlaku łączącym Chiny z Europą.
  2. Zawieszamy wszystkie rodzaje transportów z i do Rosji oraz Białorusi.
    Jedynym wyjątkiem pozostają transporty z pomocą humanitarną, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu medycznego i farmaceutyków.

W ten sposób jasno deklarujemy, że nie zgadzamy się na działania wojenne. Tylko poprzez solidarne decyzje i działania w biznesie jesteśmy w stanie dać jednoznaczny sygnał do wyboru pokojowych rozwiązań wszelkich konfliktów.

Nasze decyzje podyktowane są ponadto bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa Państwa przesyłek. Objęcie terytorium Federacji Rosyjskiej sankcjami przekłada się również na brak możliwości zachowania klauzul ubezpieczeniowych i doubezpieczenia towarów transportowanych przez jej terytorium.

Bezpieczne rozwiązanie drogą morską

Chcemy jednocześnie zapewnić, że podjęliśmy już kroki operacyjne, aby wszystkie przesyłki znajdujące się w Chinach jak najszybciej skierować do Europy drogą morską. Serwis morski jest stabilny i omija wszystkie strefy konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą. Mając na uwadze nasze dobre relacje i chcąc zapewnić ciągłość dostaw, będziemy Państwu rekomendowali to rozwiązanie.

W tej sytuacji w najbliższych dniach Państwa opiekunowie biznesowi wraz z zespołem naszych spedytorów morskich będą do Państwa dyspozycji i postarają się o jak najszybsze nadanie przesyłek na statki. Wszelkie zmiany, opcje i przewidywane terminy będą konsultowali bezpośrednio z Wami. Prosimy o wyrozumiałość dla zespołów operacyjnych w tych szczególnych warunkach.

Nasi pracownicy

Nie pozostajemy również obojętni na ludzkie losy. Przed nami, poza kwestiami operacyjnymi, największym wyzwaniem pozostaje zadbanie o naszych pracowników. Mieli Państwo możliwość z nimi współpracować na co dzień na kierunkach wschodnich. Jest to zespół kilkudziesięciu osób po stronie polskiej i rosyjskiej, który dzięki swoim wysokim kwalifikacjom w spedycji kolejowej i drogowej przez wiele lat budował nasze relacje. Zaangażowaliśmy już naszych pracowników do wsparcia w obszarach, gdzie potrzebne są wzmożone wysiłki, tj. fracht morski, fracht intermodalny i obsługa celna. W ten sposób chcemy zadbać o przyszłość naszych ludzi i ich rodzin.

Pandemia SARS-CoV-2

Cały czas na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Mimo zmian i ograniczeń staramy się, aby oferowany serwis przebiegał sprawnie oraz proponujemy alternatywne rozwiązania.

Należy mieć na uwadze możliwe chwilowe obniżenie sprawności serwisu w państwach dotkniętych pandemią. Spowodowane jest to zarówno przez nakładające się na siebie sytuację epidemiologiczną i ograniczone zasoby operacyjne. Jednak na bieżąco je minimalizujemy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta lub bezpośrednio z Państwa opiekunem handlowym.

 

Z uwagi na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa (COVID-19),która wyczerpuje znamiona siły wyższej oraz okoliczności całkowicie niezależnych od wykonawcy - usług spedycyjnych, przewozowych i logistycznych - informujemy, iż niezależnie od ROHLIG SUUS Logistics istnieje realne ryzyko ograniczenia możliwości zorganizowania i wykonania usług na niektórych kierunkach, w tym dostarczenia Państwa przesyłek na czas, a także istnieje możliwość odmowy przyjmowania niektórych zleceń do realizacji.

Z powodu na okoliczności zewnętrzne, takie jak blokady, obowiązkowe kontrole, mierzenie temperatury kierowcom, stany wyjątkowe w niektórych krajach, prosimy Państwa o wzięcie tego pod uwagę, przy planowaniu kolejnych dostawy oraz wspólne z ROHLIG SUUS Logistics ustalanie dalszego trybu postępowania. Prosimy o poinformowanie Państwa klientów o okolicznościach, celem uniknięcia również Państwa odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, spowodowaną siłą wyższą.
 

Zapytanie ofertowe