Logistyka dla E-commerce

Kompleksowo obsługujemy e-sklepy. Zarządzamy zapasami, kompletujemy zamówienia, pakujemy i dostarczamy bezpośrednio z magazynu do odbiorców indywidualnych.

Zamów wycenę

Aktualności

Aktualności E-commerce
Nowoczesne systemy informatyczne usprawniają obsługę logistyczną e-sklepów

Rynek e-commerce dynamicznie się rozwija, a prognozy na kolejne lata są nadal bardzo optymistyczne. Według szacunków ekspertów wartość tego sektora w 2020 roku przekroczy poziom 64 mld zł. Rozwój e-commerce nie byłby jednak możliwy bez nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które znacząco optymalizują czas realizacji zamówień, wpływając na wzrost satysfakcji klientów.

Aktualności E-commerce
ROHLIG SUUS Logistics z obsługą e-commerce dla marek Media Markt i Saturn

ROHLIG SUUS Logistics realizuje dla holdingu Media-Saturn, europejskiego lidera sieci handlowych w branży elektroniki użytkowej, kompleksową obsługę dostaw towarów zakupionych przez Internet oraz towarów nabytych w sklepach stacjonarnych, dostarczanych pod adres kupującego.

Aktualności E-commerce
Przesyłki e-commerce, czyli jak wielkość paczki determinuje wybór dostawy

Sklepy internetowe oferują swoim klientom różne formy dostawy przesyłki. Są one uwarunkowane nie tylko indywidualnymi preferencjami kupującego ale również wielkością paczki. Rynkowa oferta usług dostawy obejmuje m.in. paczkomaty, serwis kurierski czy doręczenie za pomocą operatora logistycznego.


Modele obsługi e-sklepu

Ograniczona rola firmy logistycznej w obsłudze e-sklepu.

To najprostszy model obsługi e-commerce, gdzie e-sklep samodzielnie zarządza swoim magazynem, sprowadzając towary od producentów lub dystrybutorów, z którymi współpracuje. Zadaniem firmy logistycznej jest wyłącznie dostawa towaru z magazynu e-sklepu do finalnego odbiorcy.

Rozszerzona rola operatora logistycznego

Gdy sklep internetowy decyduje się rozwinąć współpracę z firmą logistyczną, wówczas operator prowadzi obsługę magazynu lub magazynów e-sklepu, z których realizowane są dostawy do finalnych odbiorców, za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej operatora.

Skrócony łańcuch logistyczny z pominięciem magazynu e-sklepu (dropshipping).

Scenariusz nr 3 to model obsługi logistycznej, w którym towary (najczęściej większe produkty, np. duże AGD, meble) nigdy nie trafiają do magazynu e-sklepu. Operator na podstawie zgłoszenia otrzymanego od sklepu internetowego, odbiera przesyłkę bezpośrednio z magazynu producenta (ew. importera) i dostarcza ją do finalnego odbiorcy.

Dystrybucja towarów e-sklepu bezpośrednio z magazynu producenta obsługiwanego przez tego samego operatora.

To wariant modelu nr 3, zwanego dropshippingiem, rozszerzony o obsługę magazynu producenta lub importera przez tego samego operatora logistycznego, który realizuje dostawy do finalnych odbiorców e-sklepu.

Dlaczego ROHLIG SUUS Logistics?

Zapewniamy wysokie bezpieczeństwo towarów i przesyłek, dzięki najnowocześniejszym technologiom.
Dbamy o estetykę przesyłek podczas pakowania (white gloves) budując pożądany wizerunek marki u finalnego odbiorcy przesyłki – rozumiemy, że jesteśmy „twarzą” Twojej firmy.
Przeprowadzamy integracje z systemem WMS klienta i e-sklepu – dzięki czemu automatycznie otrzymujemy informację o zamówieniach, skracając czas dostawy.
Skracamy proces dostawy i redukujemy liczbę przeładunków, dzięki bezpośrednim dostawom z magazynu producenta, zamiast z zaplecza sklepu.
Optymalizujemy koszty oraz wysoką dostępność produktów, dzięki jednoczesnej obsłudze wielu kanałów sprzedaży na wspólnej powierzchni magazynowej i ładunkowej.
Realizujemy dostawy towarów o dużej rozpiętości gabarytowej – od produktów niepaletyzowanych typu meble czy pralka, po niewielkie przesyłki typu paczka.

Nasi Klienci

pub/loga/lg_logo.jpg
pub/loga/02.png
pub/loga/amica_logo.jpg
pub/loga/warner_logo.jpg
pub/loga/shoenberger_logo.jpg
pub/09.png
pub/loga/igepa_logo.jpg
pub/loga/beko.png
pub/loga/jysk_logo.jpg
pub/loga/04.png
pub/loga/whirlpool_logo.jpg
pub/loga/geofizyka_logo.jpg
pub/referencje/grupa_azoty_logo.jpg
pub/loga/03.png
pub/loga/philip_morris_logo.jpg
pub/loga/agata_logo.jpg
pub/loga/mondelez_logo.jpg
pub/loga/baumit.jpg
pub/loga/selena_logo.jpg
pub/loga/smyk_logo.jpg
pub/loga/philips_logo.jpg
pub/loga/sarantis_logo.jpg
pub/10.png
pub/referencje/freggia_logo.jpg
pub/loga/05.png
pub/loga/06.png
pub/loga/metro_logo.jpg
pub/loga/mapei2_logo.png
pub/loga/knauf_logo.jpg
pub/loga/bridgestone_logo.jpg
pub/loga/bielenda.jpg
Zapytanie ofertowe