Logistyka dla E-commerce

Kompleksowo obsługujemy e-sklepy. Zarządzamy zapasami, kompletujemy zamówienia, pakujemy i dostarczamy bezpośrednio z magazynu do odbiorców indywidualnych.

NASZA OFERTA


Modele obsługi e-sklepu

Ograniczona rola firmy logistycznej w obsłudze e-sklepu.

To najprostszy model obsługi e-commerce, gdzie e-sklep samodzielnie zarządza swoim magazynem, sprowadzając towary od producentów lub dystrybutorów, z którymi współpracuje. Zadaniem firmy logistycznej jest wyłącznie dostawa towaru z magazynu e-sklepu do finalnego odbiorcy.

Rozszerzona rola operatora logistycznego

Gdy sklep internetowy decyduje się rozwinąć współpracę z firmą logistyczną, wówczas operator prowadzi obsługę magazynu lub magazynów e-sklepu, z których realizowane są dostawy do finalnych odbiorców, za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej operatora.

Skrócony łańcuch logistyczny z pominięciem magazynu e-sklepu (dropshipping).

Scenariusz nr 3 to model obsługi logistycznej, w którym towary (najczęściej większe produkty, np. duże AGD, meble) nigdy nie trafiają do magazynu e-sklepu. Operator na podstawie zgłoszenia otrzymanego od sklepu internetowego, odbiera przesyłkę bezpośrednio z magazynu producenta (ew. importera) i dostarcza ją do finalnego odbiorcy.

Dystrybucja towarów e-sklepu bezpośrednio z magazynu producenta obsługiwanego przez tego samego operatora.

To wariant modelu nr 3, zwanego dropshippingiem, rozszerzony o obsługę magazynu producenta lub importera przez tego samego operatora logistycznego, który realizuje dostawy do finalnych odbiorców e-sklepu.

Dlaczego ROHLIG SUUS Logistics?

Zapewniamy wysokie bezpieczeństwo towarów i przesyłek, dzięki najnowocześniejszym technologiom.
Dbamy o estetykę przesyłek podczas pakowania (white gloves) budując pożądany wizerunek marki u finalnego odbiorcy przesyłki – rozumiemy, że jesteśmy „twarzą” Twojej firmy.
Przeprowadzamy integracje z systemem WMS klienta i e-sklepu – dzięki czemu automatycznie otrzymujemy informację o zamówieniach, skracając czas dostawy.
Skracamy proces dostawy i redukujemy liczbę przeładunków, dzięki bezpośrednim dostawom z magazynu producenta, zamiast z zaplecza sklepu.
Optymalizujemy koszty oraz wysoką dostępność produktów, dzięki jednoczesnej obsłudze wielu kanałów sprzedaży na wspólnej powierzchni magazynowej i ładunkowej.
Realizujemy dostawy towarów o dużej rozpiętości gabarytowej – od produktów niepaletyzowanych typu meble czy pralka, po niewielkie przesyłki typu paczka.

Nasi Klienci

pub/loga/gps.png
pub/loga/shoenberger_logo.jpg
pub/loga/igepa_logo.jpg
pub/loga/beliani3.png
pub/loga/05.png
pub/loga/whirlpool_logo.jpg
pub/loga/warner_logo.jpg
pub/loga/smyk_logo.jpg
pub/loga/02.png
pub/loga/agata_logo.jpg
pub/09.png
pub/loga/metro_logo.jpg
pub/loga/04.png
pub/loga/knauf_logo.jpg
pub/loga/mondelez_logo.jpg
pub/loga/philip_morris_logo.jpg
pub/loga/sarantis_logo.jpg
pub/loga/03.png
pub/loga/beko.png
pub/loga/mapei2_logo.png
pub/loga/meblobranie.png
pub/loga/selena_logo.jpg
pub/10.png
pub/loga/06.png
pub/loga/lg_logo.jpg
pub/loga/baumit.jpg
pub/loga/bielenda.jpg
pub/referencje/grupa_azoty_logo.jpg
pub/loga/geofizyka_logo.jpg
Zapytanie ofertowe