Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Po otwarciu na początku 2017 roku własnej Agencji Celnej na terminalu kolejowym
w Małaszewiczach, w kwietniu ROHLIG SUUS Logistics uruchomił kolejne dwie agencje celne -
w Poznaniu i Rzeszowie, które świadczą kompleksową obsługę odpraw eksportowych
i importowych towarów. Obecnie operator posiada już 12 własnych oddziałów celnych
w największych miastach Polski.

Nowo otwarte lokalizacje realizują pełną gamę procedur celnych. Poza odprawami towarów
w procedurach importowych i eksportowych, agencje obsługują zgłoszenia celne w procedurze składu celnego oraz magazynie celnym, prowadząc jednocześnie usługi doradcze.

Dodatkowo świadczą usługę Intrastat, przejmując obowiązki rejestrowania obrotu towarowego
z państwami UE, a także reprezentują Klientów przed instytucjami państwowymi takimi jak np. Sanepid, Piorin czy Wijhars w zakresie podatku akcyzowego oraz dokumentacji niezbędnej do dokonania odprawy celnej. W określonych przypadkach organizują również obsługę celną na terenie firmy Klienta
z zastosowaniem procedur uproszczonych.

Jak podkreśla Mirosław Kłósek - Dyrektor ds. Usług Celnych w ROHLIG SUUS Logistics – Uruchomienie nowych lokalizacji w Rzeszowie i Poznaniu to nie tylko efekt dynamicznej strategii rozwoju usługi celnej w naszej firmie, ale również wynik zapotrzebowania rynku i zwiększenia elastyczności obsługi spedycyjnej. Dzięki własnej sieci agencji Klienci mogą korzystać z obsługi celnej towarów w terminalach przeładunkowych, magazynach logistycznych i miejscach uznanych Spółki oraz Urzędach Celnych. Dodatkowo wykorzystanie profesjonalnego oprogramowania do obsługi, połączonego z systemami Krajowej Administracji Skarbowej, umożliwia kontrolę statusu odprawy przesyłek na każdym etapie realizacji dostawy.

Pierwsza z agencji funkcjonuje w oddziale poznańskim operatora, natomiast kolejna mieści się w Rzeszowie przy Urzędzie Celnym.