W SUUSie konsekwentnie dążymy do kształtowania kultury organizacyjnej działającej zgodnie z normami społecznymi. Dlatego wdrożyliśmy platformę „Twój Głos” – anonimowy system do zgłaszania naruszeń prawa, regulacji wewnętrznych czy nieetycznego zachowania. Od niedawna, poza opcją polsko- i anglojęzyczną, narzędzie dostępne jest także w odpowiednich wersjach językowych dla naszych spółek zagranicznych – w Czechach, Rumunii, Słowenii, na Słowacji oraz na Węgrzech.

Twój Głos” to narzędzie wdrożone w naszej organizacji, które umożliwia zgłaszanie naruszeń prawa czy procedur oraz nieetyczne zachowanie lub niezgodności i obawy środowiskowe. Zgłoszenie może wysłać każdy – pracownicy, partnerzy biznesowi, w tym klienci, społeczności lokalne i wszystkie osoby, na które SUUS wywiera wpływ.

Największą zaletą platformy jest poufność i możliwość zachowania anonimowości zgłoszeń, co przyczynia się do eliminacji wszelkich potencjalnych działań odwetowych. Ponadto, użytkownicy mogą sprawdzić status zgłoszenia oraz zapoznać się z procedurą postępowania i zgłaszania, która została przygotowana w prostym i zrozumiałym języku. Poza tą platformą nasi interesariusze mogą również informować o nieprawidłowościach za pośrednictwem tradycyjnych pism czy e-maili, telefonicznie oraz osobiście, zwracając się m.in. do bezpośredniego przełożonego czy wskazanych osób w dziale HR oraz Compliance.

Etyczne działanie jest podstawą funkcjonowania naszej firmy. Stawimy na partnerstwo i współpracę oparte na wzajemnym zaufaniu i uczciwości. Kładziemy nacisk na wdrożenie i zachowanie najwyższych standardów i wartości w oferowanych przez nas usługach – mówi Małgorzata Zimna, Compliance Officer w Rohlig SUUS Logistics. – Co więcej, zgłaszanie i rozpatrywanie nieprawidłowości, w tym system „Twój Głos”, wpisuje się w niezwykle istotny dla nas istotny rozwój firmy w sposób zrównoważony. Jest jednym z kluczowych elementów w budowaniu ładu korporacyjnego – dodaje.

W SUUSie wdrażając platformę „Twój Głos” skupiliśmy się na:

  • budowaniu zaufania interesariuszy do systemu zgłaszania naruszeń,
  • zapewnieniu anonimowości i poufności zgłaszającym,
  • maksymalizacji szansy na odkrycie i wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości,
  • wzmacnianiu świadomości interesariuszy o istnieniu takich rozwiązań.