Obsługa celna

Kompleksowo realizujemy odprawy celne i reprezentujemy interesy Klienta przed Urzędami Celno-Skarbowymi

Skład celny

Posiadamy własne składy celne, czyli wydzielone i zatwierdzone przez organy celne miejsca, które znajdują się na terenie Unii Europejskiej, ale pod względem celnym składowane w nich towary traktowane są tak, jakby były za granicą.

Skład celny pozwala na magazynowanie towaru bez ograniczenia czasowego oraz dopuszczanie go do obrotu w partiach wymaganych przez klienta, a także eksportu i reeksportu. Dzięki temu można zawiesić płatność cła i podatków za towary z państw trzecich na czas ich składowania.

Składy celne ROHLIG SUUS Logistics są częścią nowoczesnych magazynów logistycznych o klasie A+. Oferujemy w nich szeroki wachlarz usług dodatkowych, więc nasi klienci mogą skorzystać z kompleksowej obsługi logistycznej.

Korzyści składu celnego:

  • sprowadzanie towaru spoza Unii Europejskiej i dowolnie długie magazynowanie, bez konieczności wykonania odprawy celnej, opłaty cła i podatku VAT
  • możliwość poddawanie odprawie celnej przechowywanego towaru w wydzielonych partiach odpowiadających aktualnym potrzebom klienta
  • ROHLIG SUUS Logistics posiada najwyższy stopień certyfikatu AEO (Authorised Economic Operator), więc wszystkie operacje celne odbywają się szybko i bez konieczności obecności klienta w obiekcie. Nasza agencja celna, według niezależnej firmy doradczej, znajduje się w czołówce rankingu agencji celnych w Polsce w 2020 roku.
  • sprowadzone towary można eksportować bez konieczności dokonania odprawy importowej, opłaty cła i VAT
  • składowany towar może należeć do nadawcy, a odbiorca dokonywać zakupu wydzielonych partii, płacąc cło i VAT tylko za wykupioną część towaru
  • możliwość skorygowania błędów nadawcy, przepakowania, oklejenia wymaganą etykietą itp. w celu spełnienia wymogów
  • możliwość nadania odpowiednich certyfikatów oraz przypisania cech do towarów, w celu spełnienia wymaganych norm
  • w przypadku towaru, który nie ma jeszcze nabywcy, przechowywanie w składzie celnym pozwala odroczyć zapłatę cła i VAT do momentu sprzedaży towaru.

 

 

Zachęcamy do składania zapytań przez poniższy formularz – skontaktujemy się z Państwem.

 

Administratorem danych osobowych jest ROHLIG SUUS Logistics S.A. z siedzibą w Warszawie (02-235), przy ul. Równoległej 4A. Przetwarzanie danych osobowych w zakresie przekazanym w formularzu odbywa się w celu przesłania zamówionej informacji handlowych o usługach świadczonych przez ROHLIG SUUS Logistics S.A.

Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, przenoszenia danych osobowych, wycofania w dowolnym momencie zgody na przetwarzanie danych osobowych, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Z pełną treścią obowiązku informacyjnego oraz przysługującymi prawami może Pan/Pani zapoznać się poprzez naszą stronę internetową w zakładce Polityka prywatności ("Klauzula informacyjna zapytanie ofertowe"). We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych przez ROHLIG SUUS Logistics S.A. może Pan/Pani skontaktować się z naszym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: iodo@suus.com.

*Pole obowiązkowe