ROHLIG SUUS Logistics

Zajmujemy się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do zaangażowania i profesjonalizmu w obsłudze klientów.

Jesteśmy polskim operatorem logistycznym o globalnych możliwościach. W ramach kompleksowej obsługi logistycznej zapewniamy transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, usługi magazynowe, Project Cargo oraz obsługę celną. Dzięki temu proponujemy naszym klientom najlepsze rozwiązania, optymalnie dopasowane do ich potrzeb. Wśród obsługiwanych przez nas firm znajdują się regularne i multiproduktowe kontrakty z liderami rynku.

W Europie stworzyliśmy partnerski system drobnicowy obsługujący ponad 200 regularnych połączeń drogowych tygodniowo. W Polsce zbudowaliśmy własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24 godziny. Od lat jesteśmy znani też z krajowych i międzynarodowych przewozów całopojazdowych.

Fracht morski i lotniczy realizujemy w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co., obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków wschodnich.

Usługi magazynowe w ramach produktu logistyki kontraktowej realizujemy w centrach logistycznych o powierzchni ponad 330 000 m², wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania. 

Jednocześnie zwiększamy możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m.in. poprzez uruchamianie nowych lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce. W ostatnich latach uruchomiliśmy oddziały w Rumunii, Czechach, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech.

Naszym głównym celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług klientom w obszarze zaawansowanych projektów logistycznych oraz złożonych procesów łańcucha dostaw.

 

 

 

 

Ważne daty z życia firmy:

2020 - ROHLIG SUUS Logistics otworzył oddział na Słowacji oraz w Rumunii.

2019 - ROHLIG SUUS Logistics otworzył oddział w Słowenii.

2018 - Firma otwiera 3 oddziały w Czechach i jeden oddział na Węgrzech.

2016 - ROHLIG SUUS Logistics ponownie zyskuje miano Trzeciego Operatora Logistycznego w Polsce w rankingu TSL Dziennika Gazety Prawnej. 

2015 - Firma zajęła 3 miejsce w TOP 3 operatorów, świadczących kompleksowe usługi logistyczne w rankingu TSL 2014 (kategoria: usługi logistyczne).

2014 - ROHLIG SUUS Logistics został nagrodzony 1. miejscem w Rankingu Business Proces Outsourcing Companies.

2013 - Firma wprowadza na rynek nowy produkt GoEast - pakiet usług logistycznych na wschód dla przedsiębiorców z całego świata. Po raz pierwszy ROHLIG SUUS Logistics przekracza obroty 500 mln zł. W tym samym roku zajmuje 3 miejsce pośród największych operatorów w kategorii: Usługi Logistyczne, według rankingu TSL opublikowanego w Dzienniku Gazeta Prawna

2011 - Nowa era rozwoju: początek implementacji nowej architektury korporacyjnej IT oraz program rozwoju sieci centrów logistycznych zwiększających możliwości operacyjne m. in. poprzez zmiany lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

2009 - Rebranding - zmiana nazwy i formy prawnej firmy z Rohlig Poland Sp. z o.o. na ROHLIG SUUS Logistics SA.

2006 - Wykup menedżerski 100% udziałów w Rohlig Poland przez Tadeusza Chmielewskiego. Dzięki temu firma staje się spółką niezależną kapitałowo od grupy Rohlig & Co, jednocześnie pozostając partnerem sieci w Polsce.

2002 - Uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością 9001:2000.

2000 - Przejęcie 25% udziałów w spółce przez Tadeusza Chmielewskiego oraz dołączenie do elitarnego Klubu Polskiej Rady Biznesu.

1999 - Przeniesienie siedziby spółki do nowoczesnego terminalu biurowo-magazynowego w Piasecznie, pod Warszawą.

1990 - Rozpoczęcie działalności spółki Rohlig Poland Sp. z o.o. i otwarcie pierwszego biura w Polsce. Firma powstaje jako Joint Venture kilku przedsiębiorstw, m.in. Rohlig Continental, Elektrim SA i LOT SA.

1989 - Uzyskanie, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, zezwolenia na utworzenie spółki Joint Venture z udziałem kapitału zagranicznego.

Zapytanie ofertowe