Praktyki letnie

Chcesz zdobyć wartościowe doświadczenie podczas wakacji? Połączyć naukę z pracą? Poznać świetnych specjalistów i spędzić 2 miesiące w świetnej atmosferze? Dobrze trafiłeś!!!

Zapraszamy do udziału w już V edycji Programu Praktyk Letnich w ROHLIG SUUS Logistics!

Zaangażowanie, odpowiedzialność i doskonalenie się to nasze wartości. Pracujemy z entuzjazmem i angażujemy się wyjątkowo mocno. Aktywne działanie, determinacja do pokonywania trudności oraz rozwój własnych kompetencji determinuje szybkość i rozwój naszej firmy. Każdy pracownik odpowiada za efektywność i jakość wykonywanej pracy. Jesteśmy odpowiedzialni za swoje cele, zakres zadań przez co mamy udział w sukcesie naszej firmy.

Kogo szukamy?

Kierując się naszymi wartościami zachęcamy do udziału w Programie studentów, którzy podczas praktyk wykażą się właśnie takimi cechami. Dla nich jesteśmy gotowi przedstawić oferty stałej współpracy po zakończeniu Programu. Dlatego też Program Praktyk Letnich skierowany jest przede wszystkim do studentów IV lub V roku studiów magisterskich kierunków transport i logistyka, a także III roku studiów licencjackich, którzy chcieliby już rozpocząć „przygodę z logistyką na pełen etat”.

To opinie naszych praktykantów, zobacz dlaczego warto do nas dołączyć!

Maciek_asystent_dzialu_PMO.jpg

Maciek, Project Manager

„3-miesięczny staż był świetnym przygotowaniem do pracy. RSL jest firmą, która stawia na rozwój pracowników i dba o to żeby potencjał każdego był wykorzystany w pełni. Tak też było w moim przypadku. Już od pierwszego dnia były przypisane do mnie zadania, dzięki którym nie tylko nie miałem czasu na nudę, ale również byłem przygotowany do pracy po zakończeniu stażu”.

Bartek_spedytor_morski.jpg

Bartek, spedytor morski

 „Firma Rohlig Suus to bardzo znana, ceniona i dynamicznie rozwijająca się firma logistyczna w branży TSL. Daje możliwość rozwoju tak młodemu pokoleniu, stawiając na zaangażowanie, nie doświadczenie. W firmie istnieje możliwość szybkiego awansu, poprzez wewnętrzną rekrutację na dane stanowisko”.

Maciek_spedytor_kolejowy.jpg

 Maciek, spedytor kolejowy

„Pierwszego dnia stażu pojawiły się lekkie obawy, ponieważ nie wiedziałem czego mogę się spodziewać. Były one jednak bezpodstawne, ponieważ od razu włączono mnie w pracę działu i wszystko dokładnie wyjaśniono. Do dzisiaj koledzy z działu służą mi radą i pomocą”.

Kiedy: 1 lipca – 31 sierpnia 2021

Co zyskasz: Poznasz specyfikę pracy w spedycji drogowej, morskiej, lotniczej, kolejowej. Będziesz również miał okazję zobaczyć jak wygląda skład blokowy, jak operują wózki systemowe, czy poznasz tajniki poruszania się po jednym z najnowocześniejszych systemów informatycznych na świecie – JDA. Każda osoba w trakcie praktyk ma możliwość korzystania z szerokiej gamy szkoleń wewnętrznych. Dzięki temu nasi praktykanci mają okazję wzmacniać swoje podstawy merytoryczne nie zapominając o umiejętnościach miękkich, takich jak komunikacja, asertywność czy zarządzanie czasem.

PPL swój elitarny charakter zawdzięczają możliwości zdobywania doświadczenia w logistyce przez poznawanie specyfiki obowiązków na poszczególnych stanowiskach. Studenci, pod okiem profesjonalistów, realizują także projekty optymalizacyjne oraz związane z rozwojem organizacji.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2021. Jeśli jesteś zainteresowany praktykami w oddziale:

  • Gdańsk, Szczecin lub Bydgoszcz - aplikuj przez formularz
  • Kraków, Rzeszów lub Katowice  - aplikuj przez formularz
  • Łódź lub Olsztyn - aplikuj przez formularz
  • Dział Prawny - Biuro Główne w Warszawie - aplikuj przez formularz
  • Dział Administracji - Oddział Poznań - aplikuj przez formularz
     

Wejdź z nami w świat globalnej logistyki!

 

Zapytanie ofertowe