ROHLIG SUUS trzecim kompleksowym operatorem w Polsce

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ
SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ

 

logo_wersja_PL.jpg

ROHLIG SUUS to trzeci kompleksowy operator logistyczny w Polsce – wynika z tegorocznego Rankingu firm TSL (Usługi logistyczne). Spółka jest też 6. firmą TSL na rynku polskim pod względem wysokości przychodów.

ranking_tsl.png

ROHLIG SUUS po raz kolejny odniósł sukces w Rankingu firm TSL. W obecnej edycji firma uplasowała się na 3. miejscu w kategorii Usługi logistyczne oraz na 6. pozycji w rankingu Top TEN 2013 Największe firmy logistyczne pod względem przychodów ze sprzedaży TSL. Wyłączając firmy wyspecjalizowane w konkretnej działalności, np. usługi magazynowe czy kurierskie, firma w obu rankingach zajęła 3. miejsce, z przychodem blisko 510 mln zł.

Wykres-3.png

Warto zauważyć, że ROHLIG SUUS jest jedynym operatorem z najwyższych miejsc rankingu, który reprezentuje 100% polskiego kapitału. To zarazem jedyna polska spółka na krajowym rynku logistycznym, która zapewnia rodzimym przedsiębiorcom obsługę logistyczną na wszystkich kontynentach, równolegle obsługując łańcuchy dostaw dla światowych koncernów ulokowanych w Polsce lub mających swoje rynki zbytu w Europie Środkowej czy na Wschodzie.

- Nasz szeroki zasięg działania jest poparty faktami. Dla przykładu we frachcie morskim w zeszłym roku przewieźliśmy ponad 22 000 TEU, mamy około 200 drogowych połączeń drobnicowych tygodniowo ze wszystkimi krajami w Europie, realizujemy także krajowe i międzynarodowe przewozy całopojazdowe – w 2014 r. wykonaliśmy blisko 120 000 takich przewozów. Co więcej, w Polsce jako jedna z 4 firm realizujemy dostawy drobnicowe w 24 h na terenie całego kraju – powiedział Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Operator realizuje drobnicę krajową, europejską oraz globalną, obsługuje duże wolumeny w oparciu o FTL krajowy i międzynarodowy, FCL morski, usługi intermodalne i przewozy kolejowe, oraz świadczy usługi logistyki kontraktowej i projektowej we własnych magazynach lub lokalizacjach klientów, przy wykorzystaniu VMI oraz odpraw celnych (AEO) realizowanych we własnych agencjach celnych.

- Firmy, które na poziomie faktów, a nie deklaracji, realizują tak szeroki zakres usług, to pojedyncze przypadki. My w multiproduktowości upatrujemy strategiczny kierunek rozwoju – naszą specjalizacją jest właśnie kompleksowość. Tym bardziej, że na rynku coraz częściej pojawiają się projekty logistyczne wymagające integracji wielu produktów, wysokiego stopnia wyrafinowania rozwiązań informatycznych, i co niezwykle istotne – sprawnej i kreatywnej pracy zespołu pracującego nad przygotowaniem rozwiązania i uruchomieniem projektu. Na taką zwinność i szybkość działania nie mogą sobie pozwolić korporacyjne giganty logistyczne, gdzie proces decyzyjny i schemat działania jest podporządkowany regułom typowym dla funkcjonowania korporacji. Wygrywamy zupełnie innym podejściem, opartym na niezależności kapitałowej i decyzyjnej, płaskiej strukturze zarządzania, oraz właściwemu umocowaniu zarządzania projektami – powiedział Daniel Franke, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Cele strategiczne ROHLIG SUUS

Głównym celem strategicznym ROHLIG SUUS Logistics jest dalsze dyskontowanie przewagi konkurencyjnej wynikającej z kompleksowości usług, która umożliwia pełną obsługę złożonych łańcuchów dostaw i zaawansowanych projektów logistycznych.

Operator ma również ambicje, by wspierać polskich przedsiębiorców na wszystkich rynkach w Europie i na świecie, na których zdecydują się prowadzić działalność gospodarczą. W ostatnim czasie ROHLIG SUUS podpisał kilka nowych kontraktów z zagranicznymi koncernami na obsługę regionalnych i globalnych łańcuchów dostaw, np. z Bridgestone, BSH, Electrolux, Henkel, Jeronimo Martins, Metsa Tissue, Philips czy Zelmer.

O rankingu

Ranking firm TSL jest obecnie jedynym cyklicznie realizowanym rankingiem w branży, który podejmuje próbę kategoryzacji firm na podstawie danych finansowych i operacyjnych. W tym roku przygotowany został po raz 19. i ukazał się 24 czerwca na łamach dziennika "Gazety Prawnej" (wcześniej w „Rzeczpospolitej”). W rankingu wzięło udział 70 firm działających na rynku polskim. Z pełnym rankingiem można zapoznać się tu.

Ajánlatkérés