Ludzie

W naszych działaniach skierowanych do społeczności lokalnych i naszych pracowników skupiamy się przede wszystkim na trosce o edukację, zdrowy tryb życia i rodzinę. Są to dla nas szczególnie ważne obszary.

Programem SUUS Active zachęcamy naszych pracowników do aktywnego trybu życia. Cyklicznie organizujemy konkursy, w których każdy może porównać się z kolegami z pracy w kategoriach: chodzenie, bieganie i jazda na rowerze. Na koniec rywalizacji najaktywniejsi zawodnicy otrzymują nagrody.

Również sponsorujemy drużyny sportowe złożone z naszych pracowników oraz wspieramy ich w uczestniczeniu w zawodach sportowych, np. maratonach, biegach okolicznościowych.
 

W 2020 roku uruchomiliśmy Work & Care Academy - program szkoleń wspierających w obszarze emocji, jak i dbania o swoje zdrowie i równowagę psychiczną. Każdy pracownik może też umówić się na spotkanie z psychologiem.

Budujemy kulturę organizacyjną skoncentrowaną na szeroko rozumianym rozwoju i wspólnym tworzeniu innowacyjnej przyszłości. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy mają równe szanse w doskonaleniu zawodowym. Dowodem na to jest struktura zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych, na których kobiety stanowią 55%.

Aktywnie współpracujemy ze środowiskiem akademickim i studenckim. Przekazujemy wiedzę o logistyce w ramach wykładów, ćwiczeń, warsztatów, wizyt studyjnych, różnych projektów oraz praktyk i staży dla studentów. Wspieramy również konferencje naukowe i kongresy dotyczące branży logistycznej.

W naszych działaniach nie ograniczamy się tylko do środowiska akademickiego. W maju 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z technikum w Skawinie pod Krakowem w zakresie praktycznego kształcenia uczniów w magazynie logistycznym.

Regularnie dzielimy się wiedzą i opiniami naszych ekspertów w czasie konferencji, wydarzeń branżowych oraz publikując je w ogólnodostępnych mediach.

W naszych oddziałach odbywają się Dni Zdrowia, podczas których pracownicy mogą spotkać się z dietetykiem czy fizjoterapeutą i poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Zależy nam na zdrowiu naszych pracowników dlatego oferujemy pozapłacowy pakiet dodatkowych świadczeń i zniżek dla naszych pracowników, w tym prywatną opiekę medyczną oraz dofinansowanie kart sportowych.

Zależy nam na bliskiej współpracy ze społecznościami lokalnymi i organizacjami pozarządowymi. Dlatego wiele z naszych działań prowadzonych jest lokalnie, w naszych oddziałach. To właśnie ich pracownicy najlepiej znają potrzeby swojej społeczności. Jedną ze sponsorowanych przez nas inicjatyw są „Moto Mikołajki”, której uczestnicy zbierają paczki dla podopiecznych domów dziecka oraz chemię gospodarczą dla tych placówek.

Zapytanie ofertowe