Czasami najlepszym wyjściem, jest wyjście na piwo

Czasami najlepszym wyjściem, jest wyjście na piwo

piwo.png

Od listopada 2016 roku dla jednego z klientów z powodzeniem realizujemy przewozy słodu do Azerbejdżanu. Słód to skiełkowane i wysuszone ziarna zbóż, które są wykorzystywane do produkcji piwa. Odbiorca zamawia duże ilości surowca, dlatego zdecydował się na transport w wagonach kolejowych. Mimo że, towar jest delikatny, nie może ulec zamoczeniu oraz zanieczyszczeniu, przewozy odbywają się cyklicznie bez żadnych trudności.

By zapewnić odpowiednie warunki przewozu, każdy wagon jest wykładany płytami pilśniowymi, co pozwala zabezpieczyć worki przed przetarciami, które mogą powstać podczas przewozu w wyniku wstrząsów i przesunięć masy towaru. Worki z towarem przewożone są luzem, co pozwala na maksymalne wykorzystanie ładowności wagonu. Do wagonów o ładowności 68 ton, ładujemy 67 905 kilogramów słodu.

 Z czasem okazało się, że klient jest na tyle obyty z transportem wagonowym, że bez obaw zlecił także przewóz innych, jeszcze bardziej zaskakujących towarów, a mianowicie: kufli szklanych i butelek do piwa. Ani kufle, ani butelki nie zostały zapakowane przez producenta w specjalny sposób. Towar z fabryki został odebrany w postaci, w której wydawany jest do transportów samochodowych na dużo krótszych trasach - kartony z pojedynczymi sztukami ustawiono na paletach i ostreczowano.

Prace zabezpieczające towar przed uszkodzeniem wykonano przy załadunku do wagonu. Co ważne nie ingerowano w kartony i palety. Od ścian wagonu palety zostały zabezpieczone poduszkami powietrznymi, które przed ewentualnymi uszkodzeniami oddzielono od palet z towarem i ścian wagonu arkuszami tektury. Pomiędzy rzędy palet wsunięto płytę OSB, która nie była dociśnięta do palet z towarem bezpośrednio, ale przez cienką warstwę styropianu. Rzędy palet zostały połączone taśmami. Płytą OSB zabezpieczono także drzwi wagonu.

Załadunek wagonu z tak wymagającym towarem zajął cały dzień, ale było warto. Towar dojechał w całości ku zadowoleniu klienta, odbiorcy oraz ekipy przeładunkowej.

Jest to też świetny przykład, że wagonem można wozić różnorodne towary, nawet te zupełnie nieoczywiste.