Firma

O nas

W ROHLIG SUUS Logistics SA zajmujemy się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta.

Za komplementarnością naszych usług przemawiają fakty, a nie deklaracje.
W portfelu obsługiwanych przez nas firm znajdują się regularne i multiproduktowe kontrakty z liderami rynku.

rece.png

 

Jesteśmy spółką ze 100% polskim kapitałem i jedyną polską firmą logistyczną o globalnych możliwościach.

Globalny fracht morski i lotniczy realizujemy w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co. obecną na całym świecie.

W Europie stworzyliśmy partnerski system drobnicowy obsługujący około 200 regularnych połączeń drogowych tygodniowo.
W Polsce zbudowaliśmy własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24 h.
Od lat jesteśmy znani z krajowych i międzynarodowych przewozów całopojazdowych.

Usługi magazynowe i dodane realizujemy w centrach logistycznych o powierzchni ponad 100 000 m2, wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania.
Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków wschodnich.

W ciągu 3 ostatnich lat zaimplementowaliśmy zaawansowany program architektury korporacyjnej, definiując na nowo procesy komunikacyjne oraz uruchamiając nowoczesne aplikacje informatyczne we wszystkich obszarach działalności. Jednocześnie zwiększyliśmy możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m. in. poprzez zmiany lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

W 2013 roku koncentrowaliśmy się na strategicznym rozwoju pakietu usług wschodnich dla przedsiębiorców z całego świata, między innymi w oparciu o spółkę córkę działającą pod nazwą SUUS Logistics w Rosji.

Naszym głównym celem jest dalsze dyskontowanie przewagi konkurencyjnej wynikającej z pełnej kompleksowości usług, którą może zapewnić zaledwie kilka firm na rynku, a która umożliwia pełną i bezpośrednią obsługę złożonych łańcuchów dostaw i zaawansowanych projektów logistycznych.

W Polsce jesteśmy od 1990 roku.


Dowiedz się więcej o ROHLIG SUUS Logistics i o grupie  ROHLIG&CO

 

Klika dat z życia firmy:

2013
Firma wprowadza na rynek nowy produkt GoEast - pakiet usług logistycznych na wschód dla przedsiębiorców z całego świata.
Po raz pierwszy spółka przekracza obroty 500 mln zł.

2011
Nowa era rozwoju: Początek implementacji nowej architektury korporacyjnej IT oraz program rozwoju sieci centrów logistycznych zwiększających możliwości operacyjne m. in. poprzez zmiany lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

2009
Rebranding - zmiana nazwy i formy prawnej firmy z Rohlig Poland Sp. z o.o. na ROHLIG SUUS Logistics SA

2006
Wykup menedżerski 100% udziałów w Rohlig Poland przez prezesa Tadeusza Chmielewskiego. Dzięki temu firma staje się spółką niezależną kapitałowo od grupy Rohlig & Co, jednocześnie pozostając partnerem sieci w Polsce.

2002
Uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością 9001:2000.

2000
Przejęcie 25% udziałów w Spółce przez Tadeusza Chmielewskiego oraz dołączenie do elitarnego Klubu Polskiej Rady Biznesu.

1999
Przeniesienie siedziby spółki do nowoczesnego terminalu biurowo-magazynowego w Piasecznie, pod Warszawą.

1990
Rozpoczęcie działalności spółki Rohlig Poland Sp. z o.o. i otwarcie pierwszego biura w Polsce. Firma powstaje jako Joint Venture kilku przedsiębiorstw, m.in. Rohlig Continental, Elektrim SA i LOT SA.

1989
Uzyskanie, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, zezwolenia na utworzenie spółki Joint Venture z udziałem kapitału zagranicznego

Drukuj stronę

Popularne tematy